Hd satelitní přijímače

Satelitní přijímač je základ HD satelitního kompletu - převádí signál z na digitální obraz a zvuk. Otevírá se tak nabídka HD televizních a rozhlasových programů. HD satelitní přijímače jsou určeny všem divákům, kteří si přejí nejlepší obraz a zvuk na televizoru s označením FULL HD, HD Ready nebo HD 1080p. Přináší formát obrazu 16:9, ostré obrysy, syté barvy a realističtější obraz spolu s vícekanálovým zvukem Dolby Digital 5.1 Surround Sound.

Koupit HD satelitní přijímač

Pro přenos signálu se u HD satelitních kompletů používá kompresní formát MPEG-4 / DVB-S2.

Nekódované programy (FTA) jsou volně vysílané a k jejich příjmu není tedy třeba integrovaný dekódovací systém. Přijímané stanice jsou ale především zahraniční, tedy v cizích jazycích a SD. U nás je to víceméně TV Noe a státní ČT 24.

Další programy jsou již kódované. Algoritmus k dekódování je na dekódovací kartě. Ta se vkládá do HD satelitního přijímače se čtečkou karet, která umí dekódovat určitý systém kódování. Pro bezplatné české a slovenské programy jsou to systémy Cryptoworks (CW) a nebo nově Irdeto PI-sys (IR). CI slot, CA modul

Pokud reciever HD satelitního kompletu má čtečku karet  obsazenu, je další možnost vložit dekódovací kartu do CA  modulu a společně zasunout do CI slotu. Tím se rozšíří i počet možných využívaných dekódovacích systémů a programové možnosti.

Satelitní přijímače které nahrávat umí, jsou buď s přípravou pro nahrávání (PVR) nebo již mohou okamžitě zaznamenávat na zabudovaný harddisk HDD. Přijímače s přípravou využívají USB výstupu k připojení flashdisku nebo externího harddisku. Některé přístroje umožňují vložit harddisk dovnitř přijímače. Tyto HD satelitní komplety jsou již dražší.

Pokud má přístroj s nahráváním 1 tuner, je možno natáčet pouze sledovaný program. Pro nezávislé nahrávání a sledování více stanic jsou potřeba 2 tunery. 2 tunery umožní i funkci PIP, tedy známý obraz v obraze.

 

Satelitní přijímače s Linuxem

Moderní multimediální  LINUX satelitní přístroje HDTV pracují s otevřeným operačním systémem LINUX a jejich možnosti využití jsou až nepředstavitelné. Práce v síti, internet, sdílení dat...

K HDTV obrazu je nutný k propojení s televizorem HDMI kabel! Pokud je použit kabel SCART, obraz je pouze standartní - tedy v  nízkém rozlišení. Nevyužijete tedy potenciál HD satelitního kompletu.

Jako v kině si budete připadat, protože HDTV satelitní komplety a HD vysílání poskytuje lepší příjem a vizuální ostrost než standartní satelitní komplety. Navíc přináší i lepší zvuk!

 

HD satelitní komplety - budoucnost kompletní digitalizace

Stránky vytvořeny ve spolupráci se Satelitní komplety .cz a zejména jeho výhradním dodavatelem pro satelitní komplety a veškerou digitální televizní techniku.
Další informace k digitalizaci naleznete také na informačním webu probírající HDTV satelitní komplety.