Jak vybrat satelitní komplet?

Výběr satelitního přijímače a přidružených komponentů bývá poměrně složitý. Pro méně zkušené zákazník bývá nejjednodušší volbou pořízení satelitního kompletu. Jedná se o soubor zařízení (satelitní přijímač, parabola, konvertor a další instalační materiál), které zajišťují satelitní příjem. Pořízením satelitního kompletu kromě vzájemné kompatibility jednotlivých prvků získáte nižší cenu, než při samostatném zakoupení jednotlivých komponent.

 

Satelitní komplety se nejčastěji skládají z:

 • HD nebo SD satelitního přijímače
 • satelitní antény (paraboly)
 • satelitního konvertoru
 • dekódovací karty pro příjem českých a zahraničních programů s možností zakoupení prémiových kanálů

K satelitnímu kompletu doporučujeme přikoupit koaxiální kabel vhodné délky pro propojení mezi konvertorem a přijímačem a šroubovací konektory odpovídající šířce koaxiálního kabelu.

 

Při výběru satelitního kompletu si dejte pozor na:

 • malou parabolu, která neodpovídá kvalitě signálu
 • dovozové satelitní komplety, které nejsou určeny pro český trh a které neumožní příjem českých televizních programů
 • satelitní komplety s omezenou zárukou
 • podezřele levné satelitní komplety složené z neznačkových součástí
 • satelitní komplety s nevhodnou dekódovací kartou, s vysokými poplatky za příjem základních balíčků, bez možnosti základního příjmu zdarma a s kartou s omezenou platností

Jak vybrat správný satelitní komplet?

Satelitní komplety je možné rozdělit dle funkcí a možnosti přehrávání na následující sekce. Doporučujeme vybírat satelitní komplety střední třídy, které jsou vybaveny všemi funkcemi, které může běžný uživatel uplatnit. Satelitní komplety umožňují:

 

 1. příjem nedokovaných programů - nejlevnější satelitní komplety, které nejsou vybaveny adekvátním dekódovacím modulem. Na tento základní model naladíte pouze volně šiřitelné zahraniční kanály. Bez uvedeného modulu tedy zapomeňte na přehrávání českých programů, ve většině případů není možné satelitní přijímač o čtečku rozšířit.
 2. příjem českých programů - tato vyšší třída již obsahuje čtečku dekódovacích karet umožnující přehrávání českých televizních stanic. Před koupí doporučujeme ověřit typ dekódovací karty, včetně platnosti a programových tarifů.
 3. příjem programů z více družic -  za pomoci více LNB konvertorů můžete přijímat programy z více družic.
 4. příjem ve vysokém rozlišení - HDTV - komplety s podporou příjmu vysílání ve vysokém rozlišení
 5. příjem na více satelitních přijímačích - díky tomu si můžete satelitní televizi vychutnat na všech vašich TV
 6. kombo příjem - přijímače pro příjem satelitního i pozemního vysílání
 7. příjem  a funkce - satelitní přijímače v dnešní době umí i složité multimediální funkce, umožňují připojení na internet či nahrávání videa
Stránky vytvořeny ve spolupráci se Satelitní komplety .cz a zejména jeho výhradním dodavatelem pro satelitní komplety a veškerou digitální televizní techniku.
Další informace k digitalizaci naleznete také na informačním webu probírající HDTV satelitní komplety.